TEGO nie kupisz w już Mc’Donalds?! Sieć ma wycofać…

wegańskie

Najbardziej znana na świecie sieć fast foodów ,,McDonald’s” dodaje do swojej oferty dania dla wegan. Od stycznia w restauracjach w Wielkiej Brytanii i Irlandii dostępne będzie nowe, całkowicie wegańskie danie –Veggie Dippers.

Osoby na diecie wegańskiej mają ogromny powód do szczęścia. Popularna sieciówka McDonald’s informuje, że w skład nowego zestawu Veggie Dippers wejdą frytki, napój oraz wegańskie nuggetsy. Będą one zrobione z ryżu, papryki, pomidorowego pesto, pasty z grochu – wszystko jest otoczone panierką z bułki tartej.  Restauracja oferuje do tego także wegański sos. Za cały zestaw trzeba będzie zapłacić niecałe 5 funtów.

 

ZOBACZ TAKŻE: DRAMAT po walce na Fame MMA! Kopnięciem doprowadził do…

 

– ,,W ciągu ostatnich 12 miesięcy zaobserwowaliśmy 80-procentowy wzrost liczby klientów zamawiających dania wegetariańskie w McDonald’s, więc nadszedł czas, aby marka znana z McNugget wprowadza na rynek opcję dippable dla naszych wegetariańskich i wegańskich klientów” – powiedział Thomas O’Neill, szef marketingu żywności w McDonald’s w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

McDonald’s jest jedną z ostatnich dużych sieci restauracji, która zdecydowała się na wprowadzenie dań dla wegan. Wcześniej zrobiły to m.in. znane wszystkim KFC i  pizzeria Pizza Hut. To wspaniała wiadomość, że coraz więcej osób wybiera dania bezmięsne. Do tej pory jedynym posiłkiem bez udziału mięsa w McDonald’s były jedynie frytki i sałatka. Być może po tej zmianie, większa liczba osób zdecyduje się na posiłek w tego typu fast foodzie.

 

https://twitter.com/AikenPR/status/1204706805269569536

 

 

źródło: noizz, gizmodo UK, fot. unsplash

Komentarze