TEGO pytania w Milionerach nie spodziewał się NIKT! Zapytano o…

W jednym z ostatnich odcinków programu „Milionerzy” pojawiło się pytanie, które stanowiło ogromną zagwozdkę dla telewidzów. „Co jest prawdą o Spa?”- tak brzmiała treść niniejszego pytania, na które odpowiedzieć musiała uczestniczka, pani Dorota Rutkowska-Skwara z Warszawy.

„Milionerzy” to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany na antenie TVN. Po raz pierwszy telewidzowie mogli obejrzeć go  3 września 1999 roku. Po kilkuletniej przerwie program znów wrócił do telewizji. Wznowienie nastąpiło 9 lutego 2017 roku. „Milionerzy” bazują na brytyjskim formacie „Who Wants to Be a Millionaire”.

W jednym z ostatnich odcinków uczestniczka Dorota Rutkowska-Skwara z Warszawy musiała zmierzyć się z bardzo trudnym pytaniem.

Co jest prawdą o Spa?

A: to lek rozkurczowy

B: pochodził stąd Herkules Poirot

C: to zakład przyrodoleczniczy

D: leży nad Bałtykiem

Według słownika języka polskiego słowo spa oznacza: zabiegi pielęgnacyjne mające na celu nawilżenie i odżywienie skóry; też: kosmetyki służące do takich zabiegów ale również wannę z hydromasażem. Słowo spa jest w tym wypadku zapisane małą literą.

Jaka jest poprawna odpowiedź?

Okazuje się, że Spa to miasto leżące w Belgii, w prowincji Liège. Położone jest w dolinie między wzgórzami należącymi do części Ardenów.

Jedna z odpowiedzi dotyczyła detektywa Herkulesa Poirota, wykreowanego przez popularną pisarkę Agathę Christie. Herkules pojawia się w wielu jej książkach, szczególnie znaną jest „Morderstwo w Orient Expressie”. Wybitnie inteligentny detektyw pochodził z miasta, które nosi nazwę Spa, dlatego poprawną odpowiedzią jest odpowiedź B!

Zdjęcie: Youtube

Zobacz też: OGROMNA zmiana w wyglądzie Britney Spears! Nikt nie mógł uwierzyć!

Komentarze