„The Voice Senior”: Siostry Szydłowskie wygrały pierwszą edycję. Czy zasłużenie?

Za nami finał pierwszej edycji „The Voice Senior”. Uczestnikami były osoby po 60. roku życia. Wynik i wygrana wywołały w mediach prawdziwą burzę.

Uczestników pierwszej edycji „The Voice Senior” oceniał skład trenerski: Alicja Majewska, Urszula Dudziak, Andrzej Piaseczny i Marek Piekarczyk.

Program prowadzili Tomasz Kammel (znany widzom m.in. z „The Voice of Poland”) oraz Marta Manowska (gwiazda programów „Rolnik szuka żony” i „Sanatorium miłości”).

W sobotę (28 grudnia) w finałowym odcinku „The Voice Senior” wystąpili: Władysław Jarecki, Kazimierz Kiljan (drużyna Piekarczyka), Janusz Sztyber, Jadwiga Kocik (drużyna Majewskiej), Bogumiła Kucharczyk-Włodarek, Mieczysław Pernach (drużyna Piasecznego), siostry Szydłowskie i Waldemar Wiśniewski (drużyna Dudziak).

Zwycięzcę ostatecznie wybrali widzowie TVP w głosowaniu SMS. 50 tysięcy zł i warte kolejne 30 tys. zł wakacje marzeń wygrały siostry Szydłowskie. Trio w finale zaśpiewało utwory „Sing, Sing, Sing (With a Swing)” The Andrews Sisters, „Kwiat jednej nocy” zespołu Alibabki i „The Shoop Shoop Song (It’s In His Kiss)” Betty Everett.

Trenerzy nie szczędzili siostrom miłych słów:
„Trwam w zachwycie cały czas. Muzykalność, wdzięk i gracja” – mówiła Alicja Majewska.
„Brzmicie jakby was było siedem” – podsumował występy sióstr Marek Piekarczyk.
„Jesteście absolutnie cudowne. Czy mógłbym kiedyś z wami zaśpiewać?” – zachwycał się Andrzej Piaseczny.
„Łamiecie stereotyp. Dzięki wam, wiele innych kobiet zrozumie, że mogą wyjść i być pięknymi kobietami bez wieku, ze światłem w sobie. Wy się dopiero rozkręcacie moje siostry kochane” – oceniła Urszula Dudziak.

Widzowie TVP w komentarzach na Facebooku dopatrują się jednak „ustawki”.

„Siostry nie były najgorsze, wypadły naprawdę super ale uważam że wygrana była ustawiona. pan który odpadł z nimi w półfinale był o wiele lepszy w technice śpiewu, rozruszał też publiczność i zostawił wszystkich w tyle. podobnie pan Janusz. ustawione i bardzo to widać. no cóż, tak działają takie programy… szczęścia” – czytamy w licznych wpisach.

Na szczęście w mediach społecznościowych nie brakuje również gratulacji dla wybranych sióstr: „Siostry były rewelacyjne – śpiew, wygląd, ruch sceniczny – bezkonkurencyjne, gratulacje!”

Prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział kolejną edycję „The Voice Senior”.

fot. FB The Voice Senior TVP

Komentarze