TO Duda powiedział Trumpowi! Dlatego zniesiono WIZY?!

Wyszło na jaw, co powiedział Andrzej Duda Donaldowi Trumpowi!

-Cieszę się ogromnie i jestem za to wdzięczny prezydentowi Donaldowi Trumpowi – mówił prezydent Andrzej Duda. Tak głowa naszego państwa skomentowała decyzję prezydenta USA o włączeniu Polski do ruchu bezwizowego.

– Mam nadzieję, że już niebawem ruch bezwizowy pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi stanie się faktem – dodał Duda.

Jak podało biuro prasowe Białego Domu Donald Trump oficjalnie nominował Polskę do programu ruchu bezwizowego. Teraz „jak najszybciej” działania podejmie Departament Bezpieczeństwa Krajowego. Uczestnictwo Polski w programie (Visa Waiver Program) umożliwia podróż do USA w celach biznesowych i turystycznych na 90 dni. Teraz wyszło na jaw, co Duda powiedział Trumpowi negocjując zniesienie wiz – „Przeprowadziłem z Trumpem…

-Mam nadzieję, że już niebawem ruch bezwizowy pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi stanie się faktem – mówił Duda. Jak dodał Polska spełniła już wszystkie wymogi formalne.

– Zostało to przez amerykańską administrację zatwierdzone i w tej chwili ruszają procedury, które zawsze w takiej sytuacji są przeprowadzane. Przyjedzie do nas grupa, która jeszcze będzie weryfikowała te kwestie, jeszcze Kongres będzie musiał się wypowiedzieć, ale jak mówiono nam w Stanach Zjednoczonych, to już są w zasadzie kwestie techniczne – usłyszeliśmy od prezydenta.

Przeprowadziłem z prezydentem Trumpem na ten temat dosyć długą rozmowę i on wtedy powiedział: „musimy to załatwić, to musi być dokonane i Polacy muszą być zwolnieni z wiz”. To się właśnie dzieje, z czego bardzo się cieszę – mówił Andrzej Duda.

Prezydent RP dodał, że ma nadzieję na ruch bezwizowy jeszcze przed końcem tego roku. Jak wiadomo najkrótszy czas procedury włączenia kraju do ruchu bezwizowego trwa pięć tygodni.

 

Komentarze