TO robi z twoim organizmem jeden kieliszek wina dziennie!

wina

Nowe badanie sugeruje, że codzienne picie kieliszka wina ze względów zdrowotnych, wcale może nie być tak zdrowe, jak wcześniej uważano.

Jak pokazuje badanie opublikowane w czasopiśmie „Alcoholism: Clinical & Experimental Research”, osoby, które piją codziennie alkohol, umierają przedwcześnie. I to aż o 20% częściej niż osoby, które piją napoje alkoholowe rzadziej.

Zdaniem naukowców, codzienne picie kieliszka wina ze względów zdrowotnych, może być bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia.

Eksperci przeanalizowali dane zebrane od ponad 400 tys. osób w wieku od 18 do 85 lat i odkryli, że spożywanie jednego lub dwóch drinków cztery lub więcej razy w tygodniu, większa ryzyko przedwczesnej śmierci o 20 procent w porównaniu z piciem alkoholu trzy razy w tygodniu lub rzadziej. Zwiększone ryzyko śmierci było stałe we wszystkich grupach wiekowych.

wina
Pexels

Zdaniem głównej autorki badania, doktor n. Med. Sarah M. Hartz, lepiej w ogóle nie pić.

„Kiedyś wydawało się, że wypicie jednego lub dwóch drinków dziennie nie jest niczym wielkim. Istnieją nawet badania sugerujące, że może to poprawić nasze zdrowie. Teraz wiemy, że nawet osoby pijące codziennie tylko odrobinę alkoholu, mają zwiększone ryzyko przedwczesnej śmierci”.

Chociaż niektóre wcześniejsze badania wiązały lekkie picie z poprawą zdrowia układu sercowo-naczyniowego, Hartz powiedziała, że to nowe badanie pokazuje, że te potencjalne korzyści są mniejsze niż inne zagrożenia.

Jej zespół ocenił ryzyko chorób serca i ryzyko raka i stwierdził, że chociaż w niektórych przypadkach picie alkoholu może zmniejszyć ryzyko problemów związanych z sercem, codzienne picie zwiększa ryzyko raka, a w konsekwencji ryzyko przedwczesnej śmierci.

Czytaj też: Kobiety czują się PO TYM piękniejsze! Jak to możliwe?

Źródło: Sciencedaily.com

Zdjęcia: Pexels

Komentarze