TOMASZ KNAPIK nie żyje! Najsłynniejszy Polski głos zmarł w wieku 77 lat!

W dniu dzisiejszym zmarł Tomasz Knapik, lektor telewizyjny, filmowy i radiowy, wykładowca akademicki. Przez blisko 60 lat pracował zawodowo, użyczając swojego głosu w różnych produkcjach.

 

 

„Czytał Tomasz Knapik” tak kończyły sie filmy, w którym ta nietuzinkowa postać użyczała swego głosu. Polacy mogli usłyszeć Knapika w polskich wersjach wielu kinowych klasyków. Nikomu nie trzeba mówić o takich tytułach jak: „Doktor Żywago”, „Dwunastu gniewnych ludzi”, pierwsza trylogia „Gwiezdnych wojen”, „Terminator”, „Pamięć absolutna”, „Dwunastu gniewnych ludzi” czy „Nagi instynkt”, to tylko część świetnych dzieł światowej kinematografii w których można było usłyszeć głos Knapika.

 

Jestem jednym z najpopularniejszych głosów, może najbardziej rozpoznawalnych, głównie dzięki tej komunikacji miejskiej. Co prawda ja już też ostatnio mało pracuję, zasłynąłem i mój głos… ta formułka „czytał Tomasz Knapik” na końcu, wzięła się z filmów fabularnych, bo się wtedy tak mówiło. Dziś fabularnych prawie nie czytam, jakieś drobiazgi typu „Dwie spłukane dziewczyny”, jakieś tam takie rzeczy- tak o osobie mówił podczas spotkania z mieszkańcami Lublina.

 

O jego śmierci poinformował jego syn w emocjonalnym wpisie:

 

Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik. Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety –  możemy przeczytać.

 

 

 

Źródło: TVN24 / Onet.pl / Youtube

Zdjęcie: Kadr z YouTube

Komentarze