Towar płynął z AZJI! W GDYNI udaremniono PRZEMYT na 9 milionów nielegalnych…

W Gdyni odkryto nielegalny towar, który był ukryty w kontenerze. Przypłynął on do Polski z Azji. 

Za sprawą wymiany informacji pomiędzy pomorską Krajową Administracją Skarbową i Centralnym Biurem Śledczym Policji z Gdańska doprowadzono do bardzo szczegółowej kontroli jednego z kontenerów.

 

Według dokumentacji towar miał trafić docelowo na Łotwę. Funkcjonariusze najpierw zeskanowali kontener za pomocą urządzenia RTG, a następnie użyto specjalnie wyszkolonego psa. Zarówno obraz zarejestrowany przez skaner NUCTECH, jak i reakcja psa służbowego nie pozostawiały złudzeń, co do konieczności szczegółowego sprawdzenia kontenera.

 

Po otwarciu kontenera funkcjonariusze CBŚ zobaczyli tzw. zastawkę, czyli warstwę legalnego towaru, za którą przemytnicy ukryli kontrabandę. Taka metoda jest dosyć często stosowana przez grupy przestępcze, które regularnie zajmują się przemytem kontenerowym.

Tym razem były to okute blachą drzwi. Po wyładowaniu części towaru z kontenera mundurowi dotarli do 8,9 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

 

ZOBACZ TEŻ:W produktach z BIEDRONKI wykryto dwutlenek siarki! GIS przestrzega przed…

 

Szacunkowa wartość nielegalnego towaru wynosi ponad 6,2 mln zł. Skarb Państwa mógłby zostać narażony na uszczuplenia wynoszące prawie 10,5 mln zł. Sprawą zajmuje się Pomorski Urząd Celno–Skarbowy w Gdyni wspólnie z Prokuraturą Rejonową Gdańsk-Śródmieście w Gdańsku.

 

ZOBACZ TEŻ:Wpływa na PROCESY NAPRAWCZE DNA! Dowiedz się, na czym polega DIETA SIRTUINOWA

 

Źródło:tvpinfo

Źródło zdjęcia:pixabay

Komentarze