W produktach z BIEDRONKI wykryto dwutlenek siarki! GIS przestrzega przed…

GIS wydał publiczny komunikat na temat znanych produktów z sieci sklepów Biedronka. Informacja ta jest szczególnie istotna dla alergików.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie przed spożywaniem herbatników, ponieważ wykryto w nich substancje alergenne- dwutlenek siarki.

 

Komunikat dotyczy herbatników „Bonitki”. Po przebadaniu przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono w nich zawartość dwutlenku siarki powyżej 10 mg/kg.

W takim przypadku na opakowaniu powinna być uwzględniona informacja dotycząca obecności składnika alergennego. Spożycie produktu przez osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny może wywołać u nich reakcję alergenną.

 

Komunikat dotyczy dokładnie produktu o nazwie: „Ekstra chrupiące Bonitki z dodatkiem czekolady. Herbatniki maślano-kakaowe z dodatkiem czekolady”.

Numer partii: L 147

Data minimalnej trwałości: 23.07.2020

 

ZOBACZ TEŻ:Pogoda na Wszystkich Świętych! Synoptycy NIE mają wątpliwości!

 

„Klienci, którzy zakupili produkt „Ekstra chrupiące Bonitki z dodatkiem czekolady. Herbatniki maślano-kakaowe z dodatkiem czekolady” o numerze partii: L 147 mogą dokonać zwrotu w dowolnym sklepie Biedronka bez okazywania paragonu”– informuje GIS.

 

ZOBACZ TEŻ:Związek z takimi osobami to niechybna katastrofa! ZRUJNUJĄ Ci życie!

 

Firma Jeronimo Martins Polska poinformowała, że dobrowolnie wycofała z rynku ciastka. Uwaga! Klienci, którzy zakupili produkt „Ekstra chrupiące Bonitki z dodatkiem czekolady. Herbatniki maślano-kakaowe z dodatkiem czekolady” o numerze partii: L 147 mogą dokonać zwrotu w dowolnym sklepie bez okazywania paragonu.

Informacja dla klientów została również zamieszczona na stronie internetowej www.biedronka.pl oraz w sklepach sieci Biedronka.

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabay

Komentarze