Trump chce chronić Amerykę! Na czarnej liście umieścił Huawei!

Donald

Prezydent stanów Zjednoczonych Donald Trump podpisał w środę rozporządzenie, które zabrania amerykańskim sieciom teleinformatycznym użytkowania sprzętu od pewnych firm. 

Donald Trump powołał się na ustawę, jaka daje prawo prezydentowi regulowania wymiany handlowej, gdy zagraża ona bezpieczeństwu narodowemu USA.

 

Wszystko dlatego, że Stany Zjednoczone podejrzewają iż oprogramowanie Huawei może być wykorzystywane do celów szpiegowskich.

Dlatego też prezydent Donald Tump wprowadził stan „zagrożenia bezpieczeństwa narodowego”. Powszechnie jest ono odbierane przeciwko chińskiemu gigantowi teleinformatycznemu jakim jest Huawei.

 

Według komunikatu Białego Domu rozporządzenie ma na celu:ochronę Ameryki przed zagranicznymi adwersarzami, którzy aktywnie i w coraz większym stopniu wykorzystują słabe strony infrastruktury i usług technologii teleinformatycznych na szkodę Stanów Zjednoczonych i ich ludności„.

 

ZOBACZ TEŻ:Prowadzi do NIEWYDOLNOŚCI SERCA i NADCIŚNIENIA TĘTNICZEGO! Dowiedz się, dlaczego unikać regularnej ekspozycji na…

 

W ciągu 150 dni Departament Handlu opracuje szczegółowy plan wprowadzenia w życie rozporządzenia prezydenta. Na czarnej liście oprócz Huawei  znalazło się dodatkowo 70 innych powiązanych z nim firm.

 

Analitycy uważają, że Donald Tump wydał rozporządzenie w okresie zaostrzającej się wojny handlowej USA z Chinami. Obie strony nakładają karne cła na towary drugiej strony, a rozporządzenie będzie kolejnym krokiem zaostrzającym tę wojnę.

Dla rynku amerykańskiego będzie oznaczać to utrudnienia w zaopatrywaniu chińskiego koncernu urządzeń Huawei.

 

Źródło:pulsbizneu

Źródło zdjęcia:Instagram

Komentarze