Tusk NIE będzie „tłumaczył się” komisji VAT!

Donald Tusk nie stawi się na wtorkowym przesłuchaniu przed komisją śledczą ds. VAT. – Złożyłem wniosek o usprawiedliwienie jutrzejszej nieobecności – napisał pełnomocnik szefa Rady Europejskiej Roman Giertych.

Tusk nie zjawi się 16 lipca na kolejnym już przesłuchaniu sejmowej komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT. We wtorek miało dojść do kontynuacji przesłuchania – poprzednie, nieskończone odbyło się w czerwcu. 18 lipca z kolei zeznawać ma Sławomir Nowak – aktualnie szef ukraińskiego odpowiednika GDDKiA.

– W imieniu Donalda Tuska złożyłem wniosek o usprawiedliwienie jego jutrzejszej nieobecności na posiedzeniu Komisji ds. VAT, gdzie miało się odbyć dokończenie przesłuchania świadka. Już przed ostatnim przesłuchaniem sygnalizowałem Komisji, że w końcówce kadencji przewodniczący Donald Tusk jest bardzo zajęty – napisał na Twitterze pełnomocnik byłego premiera Roman Giertych.

Zdaniem polityków PiS brak stawiennictwa Tuska oznacza wydłużenie prac komisji, która miała zamknąć sprawę w lipcu. Jest też możliwość rezygnacji komisji z przesłuchania Tuska.

Komentarze