TYLE zarabia brytyjska rodzina królewska!

Zastanawialiście się kiedyś, jakimi zarobkami mogą poszczycić się członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej? Okazuje się, że kwoty te są niebotyczne, a wielu z nas nie może nawet o takich pomarzyć! W dzisiejszym artykule zdradzimy wam ile zarabia (uwielbiana przez paparazzich) brytyjska rodzina królewska!

Jakiś czas temu organizacja „Republic” podała opinii publicznej konkretne sumy pieniędzy, którymi może dysponować królowa Elżbieta II, a także reszta członków królewskiej rodziny. Jak wiemy przedstawiciele brytyjskiego rodu Windsorów nie mogliby pozwolić sobie na tak luksusowe życie, gdyby nie… podatki obywateli. 

Jak wyliczono, każdy Brytyjczyk przeznacza rocznie na królewską rodzinę bez mała jednego funta. W roku finansowym 2017/2018 rodzina Windsorów zgromadziła w ten sposób pokaźną sumkę – 76 milionów funtów!

Warto dodać, że Królowa Elżbieta II pozyskuje 25 procent dochodów z tytułu Dóbr Koronnych takich jak stadniny koni czystej krwi, cenne ziemie Lancaster, a także Cornwall (te akurat są w posiadaniu księcia Karola). Reasumując, dochody te mogą wynosić nawet kilkadziesiąt milionów funtów. Dodajmy do tego oszczędności królowej Elżbiety np. akcje, obligacje w banku Coutts, ale również lokaty – uzyskamy w ten sposób około 300 milionów funtów.

Fakt, że Wielka Brytania może poszczycić się swoją rodziną królewską również wpływa na zarobki państwa! Specjaliści wyliczyli, że Ród Windsorów napędza branżę turystyczną, która w skali roku zasila budżet kraju na kwotę 535 milionów funtów (turyści wielokrotnie przyjeżdzają zawiedzać Pałac Buckingham, kupują przeróżne pamiątki z podobiznami monarchini i jej bliskich). Zyski z turystyki w całym kraju wynoszą 26 mld funtów.

Zobacz też: SZOK! Bliscy ODRADZALI Meghan Markle ślubu z księciem! Mieli ku temu powody
Zdjęcie: Facebook

Komentarze