Kaczyński podjął decyzję! Taka będzie KONSTYTUCJA!

Prezes Pis Jarosław Kaczyński gościł wczoraj w studiu Polsat News. Podczas rozmowy poruszono min, temat obecnej konstytucji. Polityk zaznaczył, że pewnie jeszcze długo będzie ona obowiązywała w Polsce, „być może wiele lat”, ponieważ jak dodał „na większość konstytucyjną w tej chwili raczej nie ma szans”.

Jarosław Kaczyński został zaproszony w poniedziałek do Polsatu News, gdzie udzielił dość obszernego wywiadu, podczas, którego został zapytany min. o to czy uważa, że „da się naprawić Polskę bez zmiany konstytucji”. Odpowiedź prezesa była bardzo krótka. Kaczyński powiedział, że „Da się naprawić w ramach tej konstytucji”. Prezes rozwinął dalej swoja myśl zaznaczając, że do jej zmiany potrzeba większości parlamentarnej, co w obecnych czasach jest nieosiągalne.

 

 

 

– Nasi przeciwnicy nie chcą jej zmienić, wobec tego konstytucja pozostaje. W ramach tej konstytucji są co prawda pewne ograniczenia, ale jednak mimo wszystko bardzo dużo da się zrobić, pewne sprawy są tam po prostu nieregulowane, a ograniczeń nie można ominąć, ale można szukać takich rozwiązań, które są zgodne z konstytucją – 

 

 

 

Prezes Kaczyński powiedział również parę słów o Mateuszu Morawieckim i kontynuacji dotychczasowej polityki jeżeli PiS zwycięży w wyborach. Prezes liczy, że będą one  kontynuacją lepszą zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

 

 

 

 

Bardzo liczę na premiera Mateusza Morawieckiego, który jest człowiekiem świetnie nadającym się do tego, żeby prowadzić politykę w Unii Europejskiej, w tym świecie czuje się jak ryba w wodzie.

 

 

źródła: wiadomości.radiozet.pl

 

Komentarze