„Ukraińcy TRZASKALI głową Polaka o BETONOWE kwietniki.” Mężczyzna NIE ŻYJE

Do bójki między grupą Polaków a grupą Ukraińców doszło w Gorzowie Wielkopolskim pod jednym ze sklepów monopolowych. Jak się okazało wszystko zaczęło się od obrażania kasjerki przez pijanych obywateli Ukrainy, którzy kierowali pod jej adresem niewybredne komentarze.

W obronie Polki miało stanąć kilku Polaków – wywiązała się bójka w wyniku której zmarł 40-letni obywatel Polski. Jak opisuje portal Gazeta głową mężczyzny uderzano w betonowy kwietnik. Po przyjeździe karetki mężczyzna był jeszcze przytomny, jednakże w wyniku bardzo ciężkich obrażeń głowy i niewydolności krążeniowo-oddechowej zmarł po czterodniowej hospitalizacji.

Gdy mężczyzna leżał już bezwładnie Ukraińcy postanowili uciec i ukryć się w jednej z pobliskich kamienic. Mimo to funkcjonariuszom błyskawicznie udało się ująć sprawców – dziennikarz programu „Interwencja” Polsat News potwierdził, że zatrzymani obywatele Ukrainy mieli przy sobie noże. Ich sąsiedzi zgodnie przyznali, że Ukraińcy często byli agresywni po alkoholu.

Obywatele Ukrainy usłyszeli już zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Aktualnie wszyscy przybywają w areszcie.

/Łukasz Tomaszkiewicz

Komentarze