USA: 27-letnia nauczycielka wymieniała się nagimi zdjęciami z uczniem

Skandaliczna historia nauczycielki z Missisipi porusza opinię publiczną. 27-letnia Emily Swinkowski to nauczycielka plastyki w miejscowej szkole średniej. Znalazła się w areszcie po tym, jak oskarżono ją o wysyłanie nagich zdjęć 16-letniemu uczniowi. Cała sprawa wyszła na jaw. Nastolatek pochwalił się swojemu znajomemu otrzymanymi fotografiami. To w rezultacie doprowadziło do doniesienia do dyrektora szkoły.

Zarzuty wobec nauczycielki obejmują wysyłanie nieodpowiedniego materiału 16-latkowi, co stanowi naruszenie zasad etyki i bezpieczeństwa w środowisku edukacyjnym. 27-latka usłyszała zarzuty w poniedziałek i została aresztowana, jednak opuściła areszt jeszcze tego samego dnia po wpłaceniu kaucji w wysokości 50 tys. dolarów (około 200 tys. zł).

Media w Stanach Zjednoczonych zwracają uwagę na rosnący problem tego rodzaju incydentów wśród nauczycieli i uczniów. Tracy Walder, była agentka FBI, zastanawia się nad przyczynami tego zjawiska, sugerując, że nauczyciele zbyt wcześnie uzyskują władzę nad uczniami, co może prowadzić do nadużyć.

Nie jest to jedyny przypadek zdemoralizowanej nauczycielki w ostatnich tygodniach. W Arizonie 36-letnia Jessica Lawson została zatrzymana za romansowanie z 16-letnim uczniem. Sprawa wyszła na jaw, gdy nastolatek został zatrzymany za prowadzenie auta należącego do nauczycielki. W tym czasie kobieta była pod wpływem alkoholu.

Źródło: fakt.pl

W miarę wzrostu takich incydentów wśród nauczycieli, społeczeństwo zaczyna zastanawiać się nad koniecznością podjęcia działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa w szkołach oraz nad rozmową na temat wprowadzenia ścisłych wytycznych etycznych dla pracowników oświaty.

Źródło: fakt.pl

W Sejmie znów rozmawia się o in vitro. Wśród uczestników debaty była Małgorzata Rozenek-Majdan

Komentarze