Uwaga! „Mafia Rumuńskich grzybiarzy” napada na bezbronnych ludzi i okrada ich ze zbiorów!!!

Od tygodnia Policja w Województwie Świętokrzyskim otrzymuje zgłoszenia, jakoby kilkudziesięcioosobowa  „mafia rumuńskich grzybiarzy” miała napadać  na ludzi w lesie. 

W trakcie grzybobrania okradają grzybiarzy ze zbiorów. Jak donosi Radio Kielce, mieszkańcy kilku małych miast i wsi , m.in. Daleszyc, Bielin i Łagowa, od tygodnia zgłaszają sprawę na Policję. Nikt dotąd jednak nie zareagował.

 

 

 

Sceny jak z filmu sensacyjnego miały rozegrać  się kilkakrotnie! Jednego ze zbieraczy „Rumuńska mafia” napadła i okradła, a na dodatek kilkudziesięcioosobowa grupa obcokrajowców zapsikała mu gazem oczy. Jedną z kobiet pobito, a innego mężczyznę porządnie zagazowano.

 

 

 

 

 

 

Według doniesień Radia Kielce, sposób działania jest zawsze ten sam. Kilka lub kilkanaście aut parkuje na leśnych parkingach, a następnie dużą grupą obcokrajowcy wchodzą do lasu. Wypatrują ludzi, którzy wracają z grzybobrania i napadają na nich.

 

Świętokrzyska Policja potwierdziła, że takie zgłoszenia do nich dotarły, ale żadne z nich nie było potwierdzone. Zapewnia jednak, że będzie monitorować sytuację.

 

Mafia grzybiarska napadająca na ludzi prawdopodobnie zawozi skradzione zbiory w okolice Warszawy, gdzie za kilogram grzybów można dostać w skupach nawet 8 euro, czyli kilkakrotnie więcej, niż w Świętokrzyskim.

 

Dokładnie można również dowiedzieć się, gdzie busy z mającymi napadać na ludzi osobami parkują. To Złota Woda koło Łagowa. Osoby skupujące grzyby w okolicy boją się, że również zostaną napadnięte, a kobiety z okolicy przestały już w ogóle chodzić do lasu. Jeden z pobitych mężczyzn miał nawet w wyniku napaści stracić telefon komórkowy.

 

Dopóki echa o „Rumuńskiej mafii grzybiarskiej” w okolicach Złotej Wody nie ucichną, radzimy grzybiarzom znaleźć inną „miejscówkę”, bo Policja póki co nikogo w tej sprawie nie zatrzymała.

 

 

Źródła: radiokielce.pl , kielce.wyborcza.pl

Foto: Pixabay

Komentarze