Uwaga! TE produkty zawierają SKŁADNIK, który powoduje RAKA! Badania wykazały, że…

produkty

Program FoodRentgen i Fundacja Konsumentów opublikowali w sieci raport z wynikami badań kasz gryczanych z polskich sklepów spożywczych. Produkty przebadano pod kątem występowania glifosatu. Jego spożywanie zwiększa ryzyko wielu chorób m.in nowotworowych.

W badaniu przeprowadzonym przez FoodRentgen, w sześciu na dziesięć najpopularniejszych marek kasz gryczanych wykryto obecność glifosatu. W rezultacie tylko w czterech z nich nie wykryto tej substancji. Glifosat to pestycyd służący np. do suszenia zbóż. Jego spożycie zwiększa ryzyku chorób nowotworowych.

 

portalspozywczy.pl podaje:

Spośród badanych kasz wynik pozostałości glifosatu na poziomie 0,1 mg/kg (określony w rozporządzeniu UE) przekroczyły Cenos Kasza gryczana biała 400g, Janex Kasza gryczana prażona 1kg, Risana Kasza gryczana prażona 400 g i Kuchnia Lidla Kasza gryczana 400g i nieznacznie Melvit Premium Kasza gryczana prażona 400g.

 

ZOBACZ TAKŻE; LEŻAŁA w ROWIE, zabrał ją do domu. Teraz grozi mu więzienie!

 

Poniżej progu pozostałości 0,1 mg/kg znalazły się Kupiec Kasza gryczana prażona 400g. Pozostałości nie stwierdzono w Carrefour Kasza gryczana biała 400g, Auchan Kasza gryczana biała 400g, NaturAvena Ekologiczna kasza gryczana 1kg i Ekowital Ekologiczna kasza gryczana 500g.

 

 

 

 

Komentarze