W Polsce grasuje puma! Służby ostrzegają, aby zachować ostrożność!

puma

Urząd Miejski w Pszczynie wydał komunikat, że w województwie śląskim grasuje puma. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Policja w miejscowości Pszczyna otrzymała zgłoszenie o tym, że drapieżny kot-puma widziana była w niedzielę rano przez jednego z mieszkańców. Jak podał świadek puma widziana była w okolicach trasy DK1.

 

„Wyszedłem z psem i najpierw kątem oka zauważyłem na pobliskich nieużytkach jakąś przemykającą sylwetkę. Pomyślałem, że to duży pies. Po chwili, 30 metrów ode mnie, w prześwicie między drzewami dostrzegłem wyraźnie dużego drapieżnego kota z długim ogonem. Kot skoczył w charakterystyczny sposób, lądując na ziemi najpierw przednimi, a potem tylnymi łapami. Zmroziło mnie i stanąłem jak wryty”– powiedział pan Łukasz.

 

Przypuszcza się, że puma, którą widziano w pobliżu DK1, może być tym samym zwierzęciem, które było widziane latem w Czechach.

„W związku z podejrzeniem, że na terenie gminy Pszczyna widziano zwierzę przypominające pumę, prosimy mieszkańców, aby zachowali ostrożność i do czasu wyjaśnienia sprawy nie udawali się do lasu i na otwarte przestrzenie” – ostrzega Urząd Miejski w Pszczynie.

 

Urząd Miejski w Pszczynie apeluje, aby w przypadku zaobserwowania drapieżnika pilnie skontaktować się z policją bądź strażą miejską pod nr. tel: 32 210 43 73.

 

ZOBACZ TEŻ:Tratwa z migrantami na PLACU ŚWIĘTEGO PIOTRA. Papież FRANCISZEK: „nie zapomnijmy o gościnności”!

 

Źródło:gazeta.pl

Źródło zdjęcia:pixabay

Komentarze