Wałęsa znów zmienił zdanie. Teraz mówi, że zagłosuje na…

Lech Wałęsa przekonywał na konwencji Koalicji Obywatelskiej, że odda na nich swój głos w najbliższych wyborach. Potem jednak zmienił zdanie i udzielił poparcia liderowi PSL Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi. Teraz pisze, że na niego nie zagłosuje. 

Popieram was i będę na was głosował, nie widzę innej siły politycznej, która byłaby w stanie poprowadzić Polskę właściwie, z małymi mankamentami – mówił były prezydent na niedzielnej konwencji. Zdanie zmienił już jednak we wtorek. 

„Nie mogę sobie wyobrazić, by tak zdolny polityk jak Kosiniak -Kamysz, jak i ludzie wsi z >> Jego zorganizowania ”<<nie mieli miejsca w parlamencie” – napisał wówczas Wałęsa na Facebooku . Po kilku godzinach usunął jednak swój wpis.  

Tymczasem w środę znów udzielił poparcia Platformie Obywatelskiej. Zadeklarował wtedy, że odda głos na swojego syna Jarosława. Dziś wyjaśnił na Facebooku swój wtorkowy wpis.

„Nie atakowałem PO , natomiast wykazywałem jak doszło do popierania przez masy PIS u i na jakich bohaterach. Widząc problemy PSL chciałem podać im pomoc . To są prawdziwe motywy moich poczynań” – napisał. Jak dodał „poparł i popiera jednoznacznie PO, jako dziś jedyną zorganizowaną siłę polityczną , która ma szansę zawrócić z drogi szaleńców z PIS „. 

Źródło: Facebook

Komentarze