WAROWO: potrącenie 10-latka. Sprawca usłyszał zarzuty

disco

Tragiczny wypadek, który miał miejsce w Wawrowie, w województwie lubuskim, wstrząsnął społecznością lokalną.

 

Śmierć 10-letniego chłopca, potrąconego przez samochód, wywołała falę smutku i oburzenia wśród mieszkańców. Sprawca tego tragicznego zdarzenia, 26-letni mężczyzna, staje teraz przed wymiarem sprawiedliwości. Stawiane mu zarzuty skutkują długotrwałym pozbawieniem wolności.

 

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór, gdy grupa dzieci szykowała się do wyjazdu na wycieczkę w góry. Wtedy to, podczas pakowania bagaży do autokaru, niespodziewanie pojawił się samochód poruszający się z dużą prędkością. Bez ostrzeżenia potrącił jednego z uczestników wycieczki, by następnie bezwzględnie uciec z miejsca tragedii. 10-letni chłopiec został przewieziony do szpitala, jednak jego życia nie udało się uratować.

 

Po przeprowadzeniu intensywnych dochodzeń przez policję z Gorzowa Wielkopolskiego, sprawca został zidentyfikowany i zatrzymany. 26-letni mężczyzna, mieszkaniec miasta, przyznał się do kierowania pojazdem w momencie wypadku. Jego postawę potępia społeczność, która domaga się surowych kar dla winowajcy.

 

Wraz z głównym podejrzanym, postawiono zarzuty dwóm innym osobom, podejrzanym o poplecznictwo. Wszystkie te osoby będą musiały stawić się przed wymiarem sprawiedliwości i odpowiedzieć za swoje czyny. Agnieszka Hornicka-Mielcarek z Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wielkopolskim zapowiedziała wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu dla 26-latka i kobiety, oraz środek zapobiegawczy dla trzeciego podejrzanego.

 

Decyzją komendanta policji powołano specjalny zespół doświadczonych policjantów, który ma nadzorować śledztwo w tej sprawie. Czekając na wyniki badań toksykologicznych, które mogą dostarczyć dodatkowych dowodów, śledczy podejmują wszelkie działania mające doprowadzić sprawiedliwości.

 

Wielu mieszkańców wstrzymuje oddech, oczekując na przebieg dalszych wydarzeń. Mimo że sprawca przyznał się do winy, to oczekuje się, że wymiar sprawiedliwości w pełni zadziała i odpowiednio ukarze winnych. Tragiczna śmierć 10-letniego chłopca pozostanie na długo w pamięci społeczności lokalnej jako przestrogę przed lekkomyślnością i bezmyślnością na drodze.

Źródło: onet.pl

 

Małgorzata Foremniak wybrała się na kolację z mężem w odważnym stroju! Ten garnitur robi furorę!

Komentarze