WCHODZĄ W ŻYCIE WAŻNE ZMIANY ODNOŚNIE 500+! Chodzi o…

500+

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich rodziców! W 2020 r. ominie Was zamieszanie związane ze składaniem wniosków o świadczenie  500+ na dziecko. To skutek zmian w programie, które weszły w życie w tym roku.

Oprócz rozszerzenia 500+ także na pierwsze czy jedyne dziecko bez względu na dochody rodziny, rząd przeforsował też inny zapis. Chodzi o zmianę terminu składania wniosków. Podstawową, kluczową zmianą jest to, że w minionym roku rząd zdecydował, że świadczenie otrzymają rodzice na pierwsze dziecko niezależnie od dochodu. W ubiegłych latach nie brano pod uwagę kryterium finansowego jeżeli w rodzinie było więcej niż jedno dziecko. Zmiana ta jest bardzo korzystna dla rodzin z dziećmi, niestety stanowi spore obciążenie dla budżetu państwa. 

 

ZOBACZ TAKŻE: DODA wita Nowy Rok NAGIM ZDJĘCIEM Z ŁÓŻKA. Widać jej nawet…

 

 

Dzięki zmianie, 500+ będzie przyznane 6,8 mln dzieci, a nie 3,6 mln, jak miało to miejsce jeszcze pół roku temu. Musicie też wiedzieć, że w 2020 roku zmienia się także termin składania wniosków. Jaki jest tego powód? Otóż w ubiegłym roku świadczenie przyznawane było aż do maja 2021 roku. Oznacza to, że w obecnym roku 2020 rodzice unikną formalności ponieważ wnioski na okres od czerwca 2021 roku do maja 2022 będą składane dopiero za ponad rok.

 

 

W przyszłym roku pozostałe zasady programu nie zmienią się. 500+ państwo przyzna na każde dziecko do 18 roku życia, bez względu na dochody rodziny. W 2020 r.  z budżetu państwa do rodzin trafi ponad 39,5 mld zł.

 

 

fot. pixabay

Komentarze