Wiemy od kiedy będzie wypłacana trzynasta emerytura!

emerytura

Sejm uchwalił ustawę, która przyznaje finansowanie na świadczenia z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Z puli pieniędzy, która do tej pory była zarezerwowana na wsparcie osób z niepełnosprawnościami, od nowego roku pokrywane będą koszty trzynastej emerytury.

 

W czwartek wieczorem Sejm uchwalił ustawę w sprawie zmiany Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych na Fundusz Solidarnościowy.

 

Kiedy zostanie wypłacona trzynasta emerytura?

 

Trzynasta emerytura po raz pierwszy została wypłacona w maju 2019 roku. Zgodnie z zapowiedziami PiS-u dodatkowe świadczenie dla emerytów i rencistów zostanie wprowadzone na stałe.

 

Zgodnie z nowelizacją pieniądze na refundację tzw. trzynastych emerytur i rent z 2019 roku, wypłaconych z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS), są kosztami Funduszu Solidarnościowego. W związku z tym Fundusz przekaże do FUS pieniądze na refundację tego świadczenia.

 

 

 

ZOBACZ TEŻ:„COMING OUT” w polskim Sejmie! Dwie posłanki ogłosiły, ŻE SĄ…

 

 

„Trzynastki mogą być wypłacone w marcu lub kwietniu, ponieważ w maju odbywają się wybory prezydenckie” – przewidywał Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego w rozmowie z „Super Expressu”.

 

Natomiast według posła PiS Tadeusza Cymańskiego decyzję o wypłacie trzynastki zadecyduje minister finansów po konsultacji z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

 

 

ZOBACZ TEŻ:Skandal w rodzinie królewskiej! Książę oskarżony o molestowanie uciekał Bentleyem…

 

 

Trzynasta emerytura powinna wzrosnąć do 958 zł netto, czyli o 70 zł więcej od tegorocznego świadczenia – czyli 888 zł na rękę.

 

 

 

Źródło:radiozetbiznes/pixabay

Komentarze