WJECHAŁ busem w dzieci! Były przebrane za…

Dolny Śląsk. Wjechał busem w grupę dzieci! Ciężko ranna 11-latka!

Dziś wieczorem w Borównie na Dolnym Śląsku  mężczyzna dostawyczym busem wjechał w kilkoro dzieci. Okazało się, że zbierały one cukierki z okazji Halloween. Kierowca uciekł, jednak został już zatrzymany przez funkcjonariuszy policji – wynika z ustaleń reporterów Wyborczej24.pl 

Wypadek miał miejsce w czwartek, ok. godziny 19.15. Do zdarzenia doszło w Borównie (dolnośląskie). Grupa dzieci z okazji święta Halloween postanowiła zbierać cukierki – zgodnie z amerykańską tradycją. Nagle, kiedy dzieci przechodziły przez jezdnię wjechał w nie rozpędzony bus – Ford Transit. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Dzieci były przebrane za…

różne postacie związane z Halloween. Na razie nie wiadomo dlaczego kierowca wjechał w grupę dzieci.

– Huk był taki, jakby zderzyły się dwa auta. Samochód najpierw uderzył w barierki, potem w dzieci. Ruszyliśmy w pościg za busem, ale zniknął nam w lesie – mówił „Dziennikowi Wałbrzych” jeden ze świadków wypadku.

– Po wypadku kierowca busa porzucił samochód. Funkcjonariuszom udało się go odnaleźć. Zatrzymano mężczyznę, był trzeźwy. Początkowo nie chciał współpracować, ale w końcu przyznał się do potrącenia dziecka. W piątek będą z nim przeprowadzane wszystkie czynności – mówi nadkomisarz Magdalena Korościk z zespołu prasowego KMP w Wałbrzychu portalowi WP.

-Całe szczęście, że dzieci żyją. Chociaż jedna koleżanka mojej córki jest w fatalnym stanie. Jak tak można jeździć?! Mogły zginąć dzieci – mówi Wyborczej24.pl wzburzona matka. 

Fot. YouTube

Komentarze