Wyborcza24.pl lokalnie: Nowy system opłat w Lublinie!

Z początkiem października ruszy nowy system opłat za komunikację miejską w Lublinie. Lubika bo tak nosi nazwę owa nowina pozwoli na korzystanie z nowej taryfy przystankowej. Nowością będzie możliwość płacenia kartą płatniczą.

 

 

W przestrzeni miejskiej można już obecnie zobaczyć zmiany, jakie niesie za sobą wdrożenie nowego systemu. W pojazdach zamontowane zostały już stelaże do kasowników EMV, które będą akceptowały płatności zbliżeniowe, a sukcesywnie pojawiają się już same urządzenia, które w autobusach i trolejbusach będą wyróżniać się zielonym kolorem (dotychczasowe kasowniki są w kolorze żółtym) i „Lubikowym” interfejsem.

Zarówno automaty mobilne jak i stacjonarne na etapie przejściowym będą posiadać docelowe ekrany, ale ich funkcjonalność zostanie uruchomiona dopiero w momencie wdrożenia nowego systemu. Pasażerowie, do czasu uruchomienia systemu, nie będą mieli możliwości zakupu biletów w ww. urządzeniach – informuje ZTM w Lublinie na swojej stronie internetowej.

 

 

Dzięki aplikacji Lubika będzie można korzystać z taryfy przystankowej. Należy pamiętać o rejestracji w aplikacji, by korzystać z tego przywileju. Jedną z ciekawostek jest wprowadzenie zasady, że im więcej przystanków przejedzie pasażer, tym zapłaci mniej. Jest to na pewno zachęta dla osób, które rzadko podróżują komunikacją publiczną w Lublinie. Warto dodać, że po przejechaniu 29 przystanków opłata nie będzie naliczana, należy jednak pamiętać o zarejestrowaniu początku i końca podróży.

 

 

Źródło: ZTM Lublin / Radio Lublin

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze