WYPADEK w parku rozrywki na Mazowszu! 5 osób…

Wypadek miał miejsce w parku rozrywki w Mościskach. Dzisiaj po południu przewróciła się tam tratwa z płynącymi nią pięcioma osobami. Przynajmniej jedna z poszkodowanych kobiet wymagała reanimacji.

Jak doszło do tego wypadku i kto w nim uczestniczył? 

Jedną z atrakcji mazowieckiego parku jest “przepłynięcie” tratwą przez sztuczny zbiornik wodny. W rzeczywistości tratwa przeciągana jest po specjalnych linach z jednego brzegu na drugi. Podczas korzystania z tej właśnie atrakcji, drewniana platforma straciła stabilność i przewróciła się. Płynęło nią czworo niepełnosprawnych uczestników warsztatów terapeutycznych wraz ze swoim opiekunem. Wszyscy znaleźli się w wodzie.

Zbiornik, którym przepływali, ma zaledwie 120 cm głębokości, ale jedna z poszkodowanych przez dłuższą chwilę znajdowała się pod wodą. Reszta uczestników wyszła z wypadku bez poważniejszych obrażeń.

57-latka wymagała przeprowadzenia reanimacji. Do momentu przyjazdu karetki akcję ratowniczą prowadził miejscowy ratownik medyczny. W akcji pomagali także policjanci, która przybyli na miejsce zdarzenia. 

Poszkodowana została przetransportowana do szpitala w Warszawie helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Jak podaje lokalny portal informacyjny – wirtualnygarwolin.pl – reanimacji wymaga także jeszcze jedna z osób uczestniczących w wypadku.

Pozostali poszkodowani trafili na obserwację do pobliskich placówek medycznych.

Co było bezpośrednią przyczyną wypadku? Na pewno miało na to wpływ zachowanie osób poruszających się tratwą. Prawdopodobnie jednocześnie wstali, co sprawiło, że platforma straciła stabilność i przewróciła się.

Komentarze