Wziął ślub z 8-latką! Dziecko nie przeżyło nocy poślubnej z mężczyzną!

Zwyczaje w niektórych krajach i kulturach zaskakują i przyprawiają o dreszcze. W XXI wieku ślub 50-latka z 8-letnią dziewczynką wydaje się być niemożliwy. A jednak tak się stało. Mało tego, skrzywdzone przez zwyrodnialca dziecko, zmarło. Jak do tego doszło?

 

Afganistan, Jemen, Somalia i Indie – w tych krajach małe dziewczynki są wydawane za mąż za dorosłych mężczyzn. W 2016 roku UNICEF alarmował, że na całym świecie w związkach małżeńskich, zgodnych z kulturą, tradycją i zwyczajami danego plemienia czy regionu, pozostaje aż 700 milionów dzieci poniżej 15 roku życia.

 

Ta historia została opowiedziana przez korespondenta wojennego Mustafa Kazemi i już obiegła świat.  Do zbrodni doszło w Afganistanie, w prowincji Nimruz. Nie ujawniono danych dziewczynki, ale wszystko potwierdził lekarz z miejscowego szpitala.

 

Dziewczynka mieszkała w niewielkiej wiosce. Jej ojciec prawdopodobnie miał dług u miejscowego mułły (w islamie – duchowny, mistrz, tytuł religijny), a że miał więcej córek, postanowił oddać mu w ramach spłaty, 8-latkę. Mułła, żonaty i wielodzietny 50-letni mężczyzna, niedługo po tym wziął z 8 letnią dziewczynką ślub. W czasie nocy poślubnej brutalnie zgwałcił dziecko i pociął nożem. Dziewczynka wykrwawiła się i zmarła.

 

Mułła kazał wioskowym kobietom „posprzątać bałagan”, a dziewczynkę pochować na miejscowym cmentarzu. 50-latek wyraził jedynie ubolewanie, że „wypadek” mógł wpłynąć na jego reputację.

 

Dane wskazujące na skalę zjawiska ślubów zawieranych z nieletnimi są przerażające. Około 15 milionów dziewcząt rocznie jest wydawanych za dorosłych mężczyzn, a liczba ta do 2030 roku ma znacznie wzrosnąć.

 

Źródło: internet, redflagnews

Foto: pixabay

Komentarze