ZMARŁ znany AKTOR telewizyjny i filmowy. Przegrał walkę z…

aktor

Zmarł brytyjski aktor telewizyjny, filmowy i teatralny. Nicky Henson przegrał długą walkę z rakiem. Miał 74 lata.

Dziś rano rodzina celebryty poinformowała o jego śmierci.  Aktor walczył przez kilka lat z nowotworem. Pierwszy raz zdiagnozowano u niego raka 20 lat temu. Niestety, aktorowi nie udało się przezwyciężyć choroby.

 

ZOBACZ TAKŻE: NIESAMOWITA METAMORFOZA Weroniki Rosati! Wygląda zjawiskowo!

 

Nicky Henson był najbardziej znany z seriali „Hotel Zacisze”, „Downton Abbey” oraz „EastEnders”. Oprócz tego wystąpił w ponad 30 filmach, wielu sztukach teatralnych i serialach. Czasem występował też w radio. Nicky Henson na swoim koncie miał też osiągnięcia w dziedzinie muzyki, karierę muzyczną rozpoczął w 1961 roku. Podpisał wówczas trzyletni kontrakt, na mocy którego pisał piosenki dla zespołu The Shadows oraz Cliffa Richarda. W późniejszych latach działał także jako kompozytor. Mogłoby się wydawać, że nic nie może zepsuć świetnie rozwijającej kariery Hensona. Niestety, 20 lat temu w czasie Świąt Bożego Narodzenia lekarze wykryli w układzie pokarmowym aktora guz. Nowotwór musiał być natychmiast usunięty.

 

Po operacji Henson i rodzina myśleli, że walkę z rakiem mają już za sobą, niestety tak nie było. Przez lata choroba atakowała aktora kilka razy, uniemożliwiając mu normalne życie i rozwijanie kariery. Wielokrotnie mówił, że musiał zrezygnować z bardzo interesujących dla niego projektów ze względu na swój stan zdrowia. Wiele zawdzięczał swojej cudownej żonie- Marguerite wraz z którą tworzyli wspaniałe małżeństwo. 

źródło: bbc news/ fot. twitter, unsplash

 

Komentarze