ZMIANA czasu z letniego na zimowy! Zegarki trzeba przestawić już w…

czas

Czy pamiętamy, że wkrótce należy przestawić zegarki z czasu letniego na zimowy? Dowiedz się, kiedy zmienimy czas po raz ostatni i jaki czas letni czy zimowy, Polska wybierze na stałe?

Komisja Europejska, Parlament Europejski oraz kraje członkowskie UE zdecydowały o zlikwidowaniu okresowej zmiany czasu. Zanim to jednak nastąpi będziemy musieli jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

 

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów o godz. 3 w nocy nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Będzie to miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę, czyli dokładnie z 26 na 27 października 2019. Zegarki przestawimy więc z godziny 3 na godzinę 2, co będzie skutkowało dłuższym snem o jedną godzinę.

 

Parlament Europejski przegłosował dyrektywę zgodnie, z którą zmiana czasu pójdzie w zapomnienie, jednak proces ten będzie stopniowy. To oznacza, że przed nami jeszcze minimum cztery zmiany czasu.

Ostatnia zmiana czasu ma mieć miejsce w 2021 roku. Wtedy kraje Unii Europejskiej zdecydują, czy pozostaną przy tym, aby zostawić na stałe czas letni czy też zimowy.

 

ZOBACZ TEŻ:TO pytanie naprawdę zadał Hubert Urbański w Milionerach. Niby proste, ale mało kto zna odpowiedź!

 

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, blisko 80 proc. biorących udział w ankiecie chciałoby w Polsce czasu letniego na stałe.

Według MPiT, decyzja o tym czy Polska przyjmie czas letni czy zimowy będzie zależna od wyników konsultacji międzyresortowych oraz od wyników badań polskiej opinii publicznej.

 

Źródło:dziennikzachodni/pixabay

Komentarze