ZMIANY w czternastej EMERYTURZE! NIE DOSTANĄ jej osoby, które…

emeryturze

Poprzez małą zmianę w założeniach wypłaty czternastej emerytury w roku 2021 świadczenie otrzyma mniej osób. Może chodzić nawet o milion emerytów. 

Czternaste emerytury w 2021 roku to jedna z obietnic złożonych przed październikowymi wyborami przez partię rządzącą PiS. W programie partii zapisano, że dodatkowe świadczenie, oprócz wcześniej wprowadzonej na stałe trzynastej emerytury będzie przysługiwać osobom, których emerytura nie przekracza 120% średniej emerytury.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nowe stawki abonamentu RTV w 2020r! Będziesz musiał zapłacić…

 

Z początku „czternastkę” miały dostawać osoby, których emerytura nie przekroczy ok. 2900zł w 2021 roku. Oszacowano, że skorzysta na tym 90-95% emerytów i rencistów. Kancelaria premiera zapowiedziała, że ustawa w sprawie trzynastek i czternastek uchwalona będzie przed końcem roku. Zapisy w założeniach legislacyjnych Rady Ministrów różnią się jednak od zapowiedzi PiS w kampanii wyborczej.

 

Próg dla wypłaty pełnej czternastej emerytury będzie wynosić 2700zł. To oznacza, że próg zmniejszono o 200zł. W rezultacie zwiększy się grupa emerytów i rencistów, którzy otrzymają mniejszą czternastą emeryturę. W rezultacie grupa osób objętych przysługującym świadczeniem może zmniejszyć się o nawet milion emerytów i rencistów.

 

 

źródło: gazeta.pl/ fot. pexels

 

 

 

Komentarze