Zrobiłeś TAK na Poczcie?! KARA nawet kilka TYSIĘCY! Komornik wejdzie na konto.

Poczta Polska ściga Polaków! Nalicza odsetki za 5 lat. Później przychodzi komornik.

Poczta Polska od lat nie poprzestaje i usilnie stara się ścigać swoich dłużników, którzy przestali opłacać abonament radiowo-telewizyjny. Na celowniku znalazły się także osoby, które odbiorniki wyrejestrowały kilkanaście lat temu. Cały czas zgłaszają się kolejne osoby nękane przez Pocztę.

– 300 zł do zapłaty. Niby niewiele, a zwłaszcza, że można dostać półtora tysiąca za pięć lat niepłacenia, ale… właściwie za co miałbym płacić? Za telewizor, którego nie mam od lat? Poczta Polska ściga mnie za odbiornik, który dawno wyrejestrowałem. I nie chce słuchać żadnych argumentów. Sama zresztą nie wie, co w tej sprawie zrobić, bo tylko mi grozi i grozi i… nic – mówił serwisowi Money.pl pan Sebastian. 

Jak się okazało w końcu wolał zapłacić, teraz jednak chce walczyć o zwrot pieniędzy.

W innych przypadkach Poczta sprawę stawia tak samo jasno – jak mówią poszkodowani, informacja o rejestracji odbiornika z np. 1992 roku jest. Niestety po zgłoszonej w 2000 roku chęci wyrejestrowania śladu nie ma. Na pytanie jak długo należy przechowywać potwierdzenie wyrejestrowania Poczta nie odpowiada. Tymczasem zdarzają się już przypadki wejścia komornika na konto domniemanego dłużnika Poczty Polskiej. Tymczasem walczący z wątpliwymi wezwaniami do zapłaty ludzie, latami czekają na wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego.

„Znajomy dostał do zapłaty 3 tysiące złotych. Za większą ilość odbiorników. Wszystkie wyrejestrował” – mówi Wyborczej24.pl pan Andrzej z Wrocławia.

Co na to Poczta, skoro informację o zadłużeniu wysyła po latach a wcześniej nie przesyła żadnych informacji?

– Poczta Polska nie ma obowiązku dodatkowego informowania abonentów o konieczności uregulowania brakujących opłat rtv. W przypadku braku opłat abonent może otrzymać pismo informujące o charakterze zawiadomienia, kolejnym krokiem może być upomnienie. W ostateczności sprawa może trafić do Urzędu Skarbowego, w celu egzekucji zobowiązania – odpowiada biuro prasowe operatora.

 

Komentarze