500+ dla kolejnej grupy Polaków! Dostaniesz JUŻ w październiku!

500 plus dla kolejnej grupy! Pieniądze państwo wypłaci już w październiku!

Od października ruszą wypłaty nowego świadczenia dla emerytów. Wnioski o tzw. świadczenie uzupełniające niezdolnych do samodzielnej egzystencji można już złożyć w ZUS-ie.

500 plus dla emerytów i osób z niepełnosprawnościami miało obejmować tylno osoby otrzymujące najniższe emerytury i renty. To obecnie 935 złotych na rękę.

Wobec tego kryterium skorzystać z programu miało 300 tysięcy Polaków. Senat zgodził się jednak zaakceptować poprawki Prawa i Sprawiedliwości. Na wniosek PiS limit dochodowy został zwiększony z 1100 zł do 1600 zł. To oznacza, że beneficjentów programu będzie aż 850 tysięcy.

Nowe 500 plus przeznaczone jest dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Ponadto o świadczenie mogą się ubiegać także seniorzy po 75. roku życia, jeśli pobierają zasiłek pielęgnacyjny.

Aby otrzymać świadczenie uzupełniające należy złożyć wniosek. Jak wygląda proces jego składania? Gotowy dokument można złożyć w dowolnym oddziale ZUS. Ponadto możemy go także wysłać pocztą. Z kolei druk wniosku ESUN jest dostępy do pobrania na stronie www.zus.pl lub salach obsługi klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Komentarze