ARMAGEDON już nad Polską! W nocy nawałnice i TORNADO!

IMGW ostrzega przed kolejnymi nawałnicami! Spadnie grad wielkości piłek tenisowych a także wystąpią trąby powietrzne! 

Najwyższy stopień ostrzeżenia IMGW

W nocy wystąpią gwałtowne nawałnice z gradem i huraganem. Możliwe jest wystąpienie trąb powietrznych. Czekają nas lokalne powodzie i ogromne zniszczenia spowodowane gradem i trąbami powietrznymi! IMGW wydało najwyższy stopień ostrzeżenia. 

Nocą obszar zagrożony występowaniem burz będzie się stopniowo zwiększał – nawałnice przejdą przez północną część kraju, a także w centrum i na południu. Pojawią się silne ulewy, gradobicia i trąby powietrzne. Grad ma mieć średnicę 5 centymetrów. Wiatr w trakcie nawałnic nie licząc trąb powietrznych ma wiać z prędkością 130-150 km/h. Najgorzej będzie na…

Ostrzeżenia obejmują dziesięć województw, jednak najgorzej będzie w sześciu z nich – obowiązuje tam bowiem 3 – najwyższy stopień zagrożenia. Nawałnice już dają o sobie znać na zachodzie i w centrum kraju. IMGW informuje – przez Polskę z zachodu na wschód przemieszcza się strefa frontu atmosferycznego. Przez zmieszanie się atlantyckiego chłodu z gorącymi masami powietrza zwrotnikowego wystąpią silne nawałnice i inne niebezpieczne zjawiska pogodowe.

Alerty najwyższego – 3. stopnia obowiązują na terenie całego woj. pomorskiego, woj. kujawsko-pomorskiego, we wschodniej części woj. zachodniopomorskiego, północnej części woj. wielkopolskiego, zachodniej części woj. warmińsko-mazurskiego i kilku powiatów woj. mazowieckiego.

Na Pomorzu Zachodnim w powiatach : kołobrzeski, koszalińskim, sławieńskim, białogardzkim, świdwińskim, drawskim, szczecineckim, wałeckim i w Koszalinie.

Wielkopolska ostrzeżenia dla powiatów: złotowskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, pilskiego, chodzieskiego, obornickiego, wągrowieckiego, gnieźnieńskiego, słupeckiego, kolskiego, konińskiego i Konina.

Warmia i Mazury – ostrzeżenia dla powiatów: elbląskiego, braniewskiego, lidzbarskiego, ostródzkiego, iławskiego, nowomiejskiego i działdowskiego.

Komentarze