ATAK ZIMY w Polsce!

Atak zimy w Polsce?! Szykujmy się na duże ochłodzenie!

Prognozy pogody wskazują jasno – będzie bardzo zimno. Lato oddala się od nas coraz większymi krokami ustępując jesiennej aurze. Jednak to dopiero początek. Zamiast złotej jesieni będziemy mieć bowiem od razu ostry powiem arktycznego powietrza. „Nadejdzie potężne ochłodzenie. To definitywny koniec cieplej aury, którą cieszyliśmy się jeszcze przez część września. Od teraz będzie już tylko gorzej.” – mówi synoptyk Wyborczej24.pl

”Fala mrozów nadciąga do Polski. Musimy przygotować się na naprawdę duże spadki temperatur. Wyciągnijmy z szafy kurtki i płaszcze. Przydatne będą także czapki i szaliki. Do naszego kraju zmierza bardzo zimny podmuch arktycznego powietrza. Zima zaatakuje nas już jesienią. To pierwsza fala mrozów. Najchłodniej będzie w…

Mazurach i Suwalszczyźnie. W północo-wschodniej Polsce ujemne temperatury zobaczymy już w nocy z soboty na niedzielę. Podmuch zimy odczują także mieszkańcy województwa dolnośląskiego. Zimno będzie także w centralnej części kraju. Tam termometry wskażą zaledwie od 1 do 3 kresek. Nieco cieplej będzie na Lubelszczyźnie oraz Podkarpaciu – 5 do 7 stopni Celsjusza.

Fala mrozów utrzyma się w Polsce przynajmniej kilka dni. Mróz ma nieco osłabnąć 9 października. Wtedy po długiej serio bardzo zimnych nocy temperatura ma poszybować w dzień powyżej 10 stopni Celsjusza. Atak mrozów oznacza, że najprawdospobniej zatrzyma się wysyp grzybów w lasach.

Opady śniegu prognozowane są na razie jedynie w Tatrach. Niewykluczone jednak, że pierwszy śnieg pojawi się jeszcze w październiku.

Komentarze