CBA pokazało raport o Banasiu! Premier nie…

Premier

CBA ujawniło raport o Marianie Banasiu!

Przypominamy, że we wrześniu w programie „Superwizjer” stacja TVN podała, że Banaś, były minister finansów i były szef Służby Celnej wpisał do oświadczenia majątkowego m.in. kamienicę w Krakowie, gdzie mieścił się pensjonat oferujący pokoje na godziny i że wynajem kamienicy o powierzchni 400 mkw. i dwóch mniejszych, miał przynosić rocznie 65,7 tys. zł dochodu.

 

Według „Superwizjera” Banaś zaniżył w oświadczeniach dochody z wynajmu kamienicy w Krakowie, mowa była także o powiązaniach Banasia ze stręczycielami.

 

„Premier Mateusz Morawiecki nie zapoznał się jeszcze z raportem CBA nt. prezesa NIK Mariana Banasia, zrobi to w tym tygodniu” – powiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

 

„Myślę, że to się odbędzie w najbliższym czasie, a czy będzie pan premier dzwonił do prezesa NIK to już jest kwestia raczej po przeczytaniu tego raportu i wyciągnięciu wniosków. Pamiętajmy o tym, że z jednej strony to jest raport CBA, z drugiej strony odniesienie się prezesa NIK do treści tego raportu” – powiedział Müller w TVN24.

 

Według rzecznika rządu, premier zapozna się z raportem w tym tygodniu.

 

 

ZOBACZ TEŻ:PIS chce ZABRAĆ ponad 1,5 MILIONA ZŁOTYCH SCHRONISKU dla zwierząt! To „budżetowe draństwo!”

 

 

CBA poinformowało 16 października o zakończeniu trwającej od kwietnia kontroli oświadczeń majątkowych Banasia. Pod koniec października pismo z uwagami szefa NIK do zastrzeżeń CBA po kontroli jego oświadczeń majątkowych trafiło do Biura.

 

 

 

Źródło:dziennik.pl

Źródło zdjęcia:Instagram

Komentarze