Ceny PALIWA w górę! Za litr zapłacimy aż…

Ceny paliw ostro w górę! Sprawdź o ile więcej zapłacisz!

Podwyżka cen paliw! Najbardziej odczują ją kierowcy tankujący LPG. Tylko w ciągu 4 tygodni cena litra autogazu wzrosła o 30 groszy na litrze. Z kolei koszt oleju napędowego zwiększył się o 10 groszy. Zbliżające się święta oznaczają tylko jedno – wyższe ceny na stacjach paliw.

Wzrost cen paliw! BM Redlex informuje, że za nami kolejny tydzień zwiększania cen oleju napędowego oraz LPG. Ponadto od miesiąca rośnie cena benzyny. W ostatnim tygodniu najbardziej podrożał gaz – o 12 groszy. Za diesla kierowcy muszą zapłacić o 2 grosze więcej a za benzynę 3 grosze. Te wyliczenia wskazują, że w ciągu ostatnich 30 dni LPG podrożało o aż 30 groszy na każdym litrze, olej napędowy zdrożał z kolei o 10 groszy.

Przykładowe ceny :

benzyna bezołowiowa 95 – 4,95 zł/l,
bezołowiowa 98 – 5,27 zł/l,
olej napędowy – 5,03 zł/l,
autogaz 2,27 zł/l.

Na szczęście cena litra benzyny nie osiągnęła jeszcze 5 zł za litr. Z kolei olej napędowy koszyuje tylko niezncznie więcej niż 5 zł za każdy litr. Sytuacja ma jednak zmienić się z końcem grudnia. Wtedy to ceny mają przewyższyć te z zeszłego roku. Mimo to nie należy spodziewać się drastycznych wzrostów. 

Wzrost cen paliw widać także na runku hurtowym. Zastanawiająca jest umowa handlowa pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi, a także decyzji OPEC. W najbliższym tygodniu spotkanie OPEC ma ostatecznie wyznaczyć kierunek polityki cenowej. Jednak zdaniem ekspertów czeka nas wzrost o kilkanaście groszy na litrze paliwa.

Fot. YouTube

Komentarze