CENY żywności w górę! Co PiS zrobi marketom?

PiS

Wiele osób wieszczy, że ponowne cztery lata rządu PiS oznaczają dla Polski lata drożyzny i prawdziwą wojnę z marketami. Czy najczarniejszy scenariusz rzeczywiście się spełni najprawdopodobniej przekonamy się w niedalekiej przyszłości. Zdaniem niektórych ekspertów rząd ma znowelizować ustawę o zakazie handlu w niedzielę i wprowadzić podatek handlowy.

Może się jednak okazać, że to jeszcze nie wszystko co przygotowali rządzący. Niektórzy krytycy obecnej władzy wieszczą, że PiS ma również przygotowany projekt ustawy, która ma ograniczyć sprzedaż marek własnych. Z opinii tych wynika, że obóz władzy szykuje się do wojny ze sklepami, która będzie toczyć się na szeroką skalę. Czy będzie ona mieć wpływ na konsumentów i jakie zmiany dla nas przyniesie wyjdzie w praniu.

Według niektórych dziennikarzy PiS ma stoczyć ciężką bitwę o handel, do której przygotowuje się i przygotowywał od czterech lat. Póki co rządzącym udało zrealizować tylko kilka szumnie zapowiadanych postulatów. Wprowadzono zakaz handlu w niedzielę, a także podatek od wartości nieruchomości powyżej 10 milinów złotych, który miał początkowo obowiązywać głównie duże centra handlowe. Niestety UE wymusiła na PiS do rozszerzenie go na wszelkie nieruchomości (tak aby wszyscy byli traktowali na równi). W ubiegłym roku przyniosło to zysk 200 mln złotych. Co przyniosą kolejne cztery lata, zobaczymy.

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE:Laureatka literackiego Nobla uderza w polski rząd. Mocne słowa!

 

 

 

 

źródła: wyborcza.pl, foto pixabay.com

Komentarze