Cudowne ziarno, które leczy! Te nasiona chronią przed rakiem piersi!

nasiona

Te nasiona powinny docenić zwłaszcza osoby mające dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.

Siemię lniane ma niezwykle urozmaicone właściwości zdrowotne i wartości odżywcze.

 

Nasiona zawierają m.in bogactwo błonnika, lignanów i kwasów tłuszczowych omega-3. Jedna łyżka siemienia lnianego dostarcza 3 g błonnika, co stanowi 8-12 proc. zalecanej dziennie porcji włókna pokarmowego. W konsekwencji błonnik ten przeciwdziała wzdęciom oraz zaparciom.

 

Lignany, czyli roślinne, bioaktywne związki o działaniu antyoksydacyjnym wpływają pozytywnie na układ krążenia. Ponadto redukują ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową i miażdżycę. Łagodnie regulują pracę układu hormonalnego, dlatego są polecane kobietom w okresie menopauzy.

 

ZOBACZ TEŻ:Popularna wokalistka disco polo zdradza co robi na co dzień! Czy to jej przepis na sukces?

 

Kwasy tłuszczowe omega-3  zawarte w siemieniu lnianym wspierają układ krążenia, zmniejszają stany zapalne, redukują ryzyko miażdżycy. Kwas ALA występujący w tłuszczach wzmacnia pracę mózgu, a także chroni przed nowotworami. W 100g siemienia lnianego znajduje się 22,49 g kwasu tłuszczowego ALA.

Siemię lniane ze względu na swój łagodny i delikatny smak można tak naprawdę dodawać do każdych potraw i sałatek. Jest to świetna alternatywa, by nasiona dodawać także do zup, które w okresie jesienno-zimowym są szczególnie ważne.

 

Źródło:poradnikzdrowi/pixabay

Komentarze