Czy spanie z kotem jest dobrym pomysłem? Wyniki badań zaskakują!

kotem

Badania potwierdzają leczniczy wpływ kota, zarówno na naszą psychikę, jak i na ciało fizyczne. Z drugiej zaś strony spanie z kotem nie zawsze jest dla człowieka najlepszym rozwiązaniem.

Każdy kot ma swój odmienny charakter i upodobania. Bliskość ukochanego zwierzaka daje nam poczucie radości, spokoju i bezpieczeństwa. Czy jednak spanie w jednym łóżku z kotem to na pewno dobry pomysł?

Wyniki 10-letnich badań, przeprowadzonych przez naukowców z Minnesota University wykazują, iż koty skutecznie zmniejszają poziom stresu swoich właścicieli.

 

Dr. June McNicholas podkreśla:”Mruczenie kota domowego może okazać się bezcennym lekarstwem dla człowieka. Bliskość ukochanego zwierzaka może koić nasze rany, zarówno na poziomie emocjonalnym, jak i fizycznym. Ponadto zmniejsza ryzyko chorób układu krążeniowego, w tym ryzyko zawału serca nawet o 40%”.

 

Samo spanie z kotem nie jest już tak pozytywnie postrzegane. Według badań zwierzęta mogą zwyczajnie zakłócać sen, kiedy się z nimi sypia w jednym łóżku. Kolejnym minusem spania z kotem są ewentualne gwałtowne reakcje zwierzaka, gdy się przestraszy, np. w efekcie głośnego dźwięku lub jakiegokolwiek innego niespodziewanego bodźca. Nie przewidziwy wtedy jak zachowa się nasz pupil.

 

ZOBACZ TEŻ:Andrzej Duda powiedział TO Donaldowi Tuskowi! Takich słów nikt się nie spodziewał!

 

Warto więc wyznaczyć granicę dla zwierzaka i człowieka, wzajemne przebywanie w swoim towarzystwie jest budujące i korzystnie wpływa na nastrój, jednak według specjalistów bariery tej nie należy przekraczać.

 

Źródło:zdrowepasje/pixabay

 

 

Komentarze