Dlaczego małżeństwa się ZDRADZAJĄ? GŁÓWNYM powodem jest…

zdradzają

Dlaczego ludzie się zdradzają? Powodów, które skłaniają ludzi do „skoku w bok” jest naprawdę wiele i mogą się one różnić w zależności od płci…

Statystyki dotyczące zdrady

Istnieje wiele powodów, dla których małżonkowie się zdradzają. Jak pokazują statystyki, ponad 40% małżeństw jest dotkniętych niewiernością. Czynniki ryzyka obejmują m.in. zaburzenia osobowości i problemy z dzieciństwa, zaburzenia seksualne, wpływ mediów społecznościowych i wiele, wiele innych…

Frustracja w małżeństwie jest jedną z powszechnych przyczyn…

Najczęściej zdrad dopuszczają się osoby sfrustrowane swoim związkiem. Powodem takiej frustracji może odsunięcie na bok z uwagi na dziecko, brak okazywania sobie uczuć lub nuda. Często też bywa tak, że osoba dopuszczająca się zdrady niesie na swoich barkach „bagaż” z dzieciństwa – zaniedbywanie, znęcanie się lub bycie dzieckiem rodzica, który zdradzał – co przeszkadza w jej zdolności do utrzymywania wierności w związku.

Motywacje różnią się w zależności od płci

Mężczyźni o wiele częściej uprawiają seks dla zwykłej przyjemności, a nie po to, żeby otrzymać od drugiej osoby odrobinę uwagi. Panowie wyrażają swoje potrzeby w bardziej fizyczny sposób. Jeśli mężczyźni nie są usatysfakcjonowani seksualnie w swoim związku (na przykład, jeśli ich żona często odmawia im seksu), bardzo biorą to do siebie i zaczynają czuć się „niekochani”. W rzeczywistości, mężczyźni częściej niż kobiety zdradzają z powodu poczucia niepewności i niezaspokojenia fizycznych potrzeb.

Kiedy kobiety zdradzają, często próbują wypełnić tym swoją emocjonalną pustkę. Panie często skarżą się na to, że „oddaliły się od małżonka” oraz na pragnienie bycia „ważną i pożądaną”. Kobiety o wiele częściej czują się niedoceniane lub ignorowane w związku i szukają emocjonalnej intymności w zdradzie.

zdradzają

Przyczyny i czynniki ryzyka

Istnieje niezliczona liczba powodów lub przyczyn, dla których mężczyźni lub kobiety zdradzają, ale pewne czynniki ryzyka zwiększają szanse, że tak się stanie.

Poszczególne czynniki, które mogą zwiększyć ryzyko niewierności, obejmują:

  • uzależnienie: problemy związane z nadużywaniem nielegalnych substancji, czy to uzależnienie od alkoholu, narkotyków, hazardu, czy czegoś innego, są wyraźnymi czynnikami ryzyka.
  • poprzednia zdrada: jak pokazują badania, osoby zaangażowane w pozamałżeński związek seksualny, trzykrotnie częściej angażowały się w pozamałżeńskie relacje w następnym związku.
  • zaburzenia osobowości i problemy psychologiczne: osoby o silnych cechach narcystycznych lub zaburzeniach osobowości, takich jak narcystyczne zaburzenie osobowości lub aspołeczne zaburzenie osobowości, są bardziej skłonne do zdradzania. Oprócz tego, ludzie z tymi zaburzeniami są bardzo skoncentrowani na sobie, często brakuje im empatii, więc nie zauważają wpływu swoich działań na małżonka.
  • zaburzenia seksualne – uzależnienie od seksu, masturbacji lub filmów porno. Jak pokazują badania, osoby, które są uzależnione od seksu, o wiele częściej dopuszczają się w swoich związkach zdrady.

Czytaj też: Szokująca zemsta żony! Tak odpłaciła się mężowi za ROZWÓD!

Źródło: Verywellmind.com

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze