Dostałeś takiego SMS-a? Możesz stracić 7 tysięcy!

SMS

Policjanci bacznie przestrzegają przed oszustami, którzy wykorzystują coraz to nowsze  metody wyłudzania pieniędzy drogą online. Wystarczy do tego zwykły SMS!

Przekonała się o tym pewna mieszkanka Zielonej Góry, która otrzymała wiadomość tekstową na swoim telefonie. Wyglądał on tak wiarygodnie, że kobieta była przekonana, że to realna firma próbuje się z nią skontaktować.

 

W przesłanej wiadomości tekstowej widniała prośba o uregulowanie należnej wpłaty. Żeby to zrobić należało wcisnął widniejący poniżej link.
Niestety jak się okazało, było to przekierowanie do fałszywej strony. To na niej właśnie oszuści dowiedzieli się w jaki sposób kobieta loguje się do konta bankowego. Wszystko odbyło się błyskawicznie. W chwilę po tym oszuści zalogowali się do banku poszkodowanej i ukradli ponad 7 tys. zł.

 

Policja przestrzega by zachować szczególną czujność, kiedy ktoś prosi nas o dane do logowania do systemów bankowych lub wysyła nam jakiegoś linka. Powinniśmy również unikać otwierania maili od nieznanych osób czy instytucji, stron z załączonych linków do wiadomości mailowych oraz SMS-owych. Także samo telefonowanie  konsultantów, którzy proszą nas o podanie bardzo szczegółowych danych w rozmowie telefonicznej jest już niebezpieczne. Zawsze warto zastanowić się, czy aby na pewno mamy po drugiej stronie do czynienia z realnym pracownikiem i uczciwą osobą.

 

ZOBACZ TEŻ:Zachodniopomorskie: Makabryczne odkrycie na dnie jeziora! Nurkowie wyciągnęli (…)

 

Źródło:wpfinanse/pixabay

Komentarze