DRAMAT ojca Rydzyka! Stracił…

Takiego obrotu sprawy ks. Rydzyk z pewnością się nie spodziewał! Chodzi o wybory parlamentarne i polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Po pierwsze znana posłanka z Torunia, która jest zaprzyjaźniona z Radiem Maryja, nie będzie w nowej kadencji Sejmu.

 

Chodzi o Annę Sobecką. Taka decyzja przyczynia się do tego, że słabnie pozycja Rydzyka. Posłonka wielokrotnie broniła ojca Rydzyka i jego mediów. Ponadto była nawet spikerką w Radiu Maryja.

Także Stanisław Piotrowicz, który gościł w mediach stworzonych przez Rydzyka, nie zdobył mandatu posła kolejnej kadencji.

Do osłabienia „frakcji radiomaryjnej w PiS” przyczyniła się też śmierć posła Jana Szyszki.

Z kolei w ostatnim czasie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński często wspomina o arcybiskupie Marku Jędraszewskim. To wskazuje, że duchowny jest bliski środowisku PiS.

 

ZOBACZ TEŻ:Uzbrojony mężczyzna porwał karetkę! Następnie wjechał pojazdem prosto w…

 

Jarosław Kaczyński podziękował metropolicie krakowskiemu za wygłoszenie kazania o „tęczowej zarazie”.

 

„Chcę powiedzieć, że jestem osobiście, a sądzę że bardzo wielu z państwa jest ogromnie wdzięczna ks. biskupowi Markowski Jędraszewskiemu, za to, że w słowach zdecydowanych, jednoznacznych ujął ten problem. To jest dzisiaj wielki problemem dla Polski. (…) – Jesteśmy Tobie ekscelencjo, najdostojniejszy ks. biskupie głęboko wdzięczni, z serca wdzięczni. Ja osobiście to mówię, bo jestem wdzięczny„- takie słowa skierował prezes PiS do arcybiskupa w czasie pikniku w Stalowej Woli.

 

Źródło:superexpress

Źródło:YouTube

Komentarze