DRASTYCZNA zmiana pogody! Już od środy…

pogoda

W ostatnich dniach pogoda nas miło zaskakuje. Znad Morza Śródziemnego. Cały czas napływa wyż „Lisbeth”. Sprawdź, do kiedy będziemy cieszyć się słoneczną i ciepłą pogodą!

Wyż ten w całym kraju zapewni nam gorącą i słoneczną aurę, a na dodatek nadal z kierunków południowych będzie sprowadzać do Polski ciepłe powietrze znad basenu Morza Śródziemnego. Dlatego wtorek w całym kraju będzie bardzo gorący oraz słoneczny.

 

Według synoptyków zmiana pogody zmieni się w nocy z wtorku na środę. Wtedy nastąpi przebudowa pola barycznego. Wyż Lisbeth znad Morza Czarnego odsunie się nad Rosję i ustąpi miejsca niżowi znad odległego Atlantyku.

W związku z tym ładna oraz słoneczna aura utrzyma się na wschodzie i południu, natomiast nad zachodnią i północną Polską może się nieco bardziej chmurzyć. W tamtym rejonie będą też możliwe słabe opady deszczu.

 

Mimo to do końca tygodnia nadal utrzyma się niemal letnia pogoda. Na przeważający obszar Polski z kierunków południowych napływać będzie południowe ciepło.

Termometry we wtorek wskażą nawet do 24 stopni w centrum kraju i na południu. Jedynie od jutra temperatura spadnie o kilka kresek, ale do końca tygodnia prawie w całym kraju będzie utrzymywać się w granicach od 18 do 21 stopni Celsjusza.

 

ZOBACZ TEŻ:Nie potrafisz pozbyć się DYSTANSU w relacjach z drugą OSOBĄ? To może być syndrom…

 

Utrzymująca się w ciągu dnia temperatura powyżej 15 stopni zapewni, że w nadchodzącym tygodniu nie musimy obawiać się porannych przymrozków, ponieważ nad ranem temperatura będzie spadać w okolice 8-10 stopni.

 

Źródło:wpwiadomości/pixabay

Komentarze