Dymisja Kuchcińskiego! „NAKAZ zapłaty za loty dla Donalda Tuska!”

W dniu jutrzejszym zamierzam złożyć rezygnację z funkcji marszałka Sejmu – powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

– Chciałbym przy tym wyraźnie powiedzieć, że w czasie mojej działalności nie złamałem prawa – dodał Kuchciński.

 – Pan marszałek nie złamał prawa, nie złamał też istniejących w tej dziedzinie obyczajów – podkreślał z kolei prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Według oficjalnej wersji duża liczba lotów marszałka wynikała z jego obowiązków służbowych – dużą częstotliwością spotkań z Polakami.

 – Przyjąłem bowiem model pracy marszałka, który działa nie tylko w Sejmie i w Warszawie, ale pracuje także w kraju i za granicą. Ponieważ jednak opinia publiczna negatywnie ocenia moje postępowanie, uznałem, że nie będę mógł dłużej pełnić tej funkcji – mówił Marek Kuchciński.

 

Jak dodał Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński Donald Tusk, w trakcie sprawowania urzędu premiera RP”odbył w ciągu 6 lat i 10 miesięcy 281 lotów do Gdańska. Odbył też szereg podróży do krajów egzotycznych, atrakcyjnych turystycznie, ale co do sensu politycznego tych wyjazdów można mieć pewne wątpliwości. No i jeździł tam z żoną – mówił Kaczyński.

„Wystawny Tuskowi nakaz zapłaty za loty z żoną i te turystyczne!” – pisze jeden z komentatorów na Facebooku. W sieci wrze, jednak zdania, co do marszałka są podzielone. Niemal taka sama liczba osób wskazuje dwa różne poglądy – jedni chcieli dymisji, inni uznali, że to normalne, kiedy ważna osoba w państwie zabiera w podróż ze sobą rodzinę. A Wy? Co sądzicie na ten temat?

Komentarze