Ewa Chodakowska apeluje do swoich fanów! Chodzi o nowotwór…

15 października to Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Ewa Chodakowska postanowiła napisać o tym fakcie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zaapelowała do wszystkich kobiet, by nie bagatelizowały badań profilaktycznych, ponieważ skuteczność terapii w dużym stopniu zależy od wczesnego wykrycia choroby.

Nowotwór piersi to najczęściej rozpoznawany nowotwór u kobiet…❗️❗️❗️

Co roku rozpoznaje się go u 17 tys. Polek…

A dzisiaj jest idealna okazja, żeby przypomnieć Ci o profilaktyce tej choroby.

Pamiętaj – zdrowie przede wszystkim!

Jak uchronić się przed tym nowotworem?

Niestety jednym z czynników jest obciążenie rodzinne. Jeśli chorowała Twoja mama, siostra, a nawet babcia ryzyko może być zwiększone.
Ale jest wiele czynników, na które wciąż masz wpływ!

• Jednym z nich jest regularna aktywność fizyczna – od lat Cię do niej namawiam!

• Zdrowe odżywianie też jest baaardzo ważne! Dostarcza Ci składników niezbędnych dla zachowania zdrowia ale też pomaga utrzymywać prawidłową masę ciała.

A warto wiedzieć, że nadwaga i otyłość zwłaszcza zgromadzone w rejonach brzucha sprzyjają niektórym nowotworom w tym piersi ❗️❗️❗️❗️

• Wczoraj o tym pisałam, ale przypomnę jeszcze raz: unikaj alkoholu bo ten spożywany w nadmiarze też zwiększa ryzyko nowotworów! – tłumaczyła swoim czytelnikom znana polska trenerka. 

Ewa Chodakowska podkreśliła, że nasz sposób odżywiania i aktywność fizyczna mogłyby zapobiec aż 38% zachorowań na nowotwory. 

Pamiętaj: wczesne wykrycie choroby daje większe szanse na całkowite wyleczenie! Monitoruj swoje zdrowie. Dbaj o siebie – apelowała pani Ewa. 

Źródło: Facebook

Zobacz też: No to STRAJK! Szef ZNP podał oficjalne informacje!

Zdjęcie: Facebook

Komentarze