No to STRAJK! Szef ZNP podał oficjalne informacje!

ZNP

Prezes ZNP Sławomir Broniarz zapowiedział, że „We wtorek zaczynamy akcję informacyjną o celach, istocie, a przede wszystkim technice wykonywania protestu włoskiego”. 22 października, czyli tydzień później Zarząd Główny ZNP będzie rozprawiał nad stroną formalną protestu przyjmując w tej sprawie odpowiednią uchwałę. 

Uchwała ogłoszona przez Zarząd Główny ZNP zdaniem prezesa jest bardzo potrzebna. Ma ona rozwiać wszelkie wątpliwości i obawy nauczycieli, którzy boją się ewentualnych sankcji za udział w strajku. Broniarz wymienił również czynności, których nauczyciel nie musi wykonywać. Zaliczył do nich wyjazdy szkolne, inwentaryzację bibliotek, naprawę komputerów czy sprzedaż szkolnych podręczników. Prezes zaznaczył, że udział w proteście nie jest przymusem i każdy nauczyciel powinien zadecydować sam, czy pragnie wziąć w nim udział.

 

 

ZOBACZ:Uwaga! Strajk Nauczycieli potwierdzony! Sprawdź termin i szczegóły!

 

 

Broniarz zapowiedział, że protest ma charakter edukacyjny. Ma on uświadomić nauczycieli o tym, że „pracujemy w 40-godzinnym wymiarze pracy, ale również obowiązuje nas 11-godzinny nieprzerwany wypoczynek. Apelujemy też do nauczycieli, żeby przeczytali swoje statuty”.  Przewodniczący ma na myśli, że wszystko to, co zapisane jest w artykule 42 Karty Nauczyciela i statucie szkoły każdy nauczyciel jest zobowiązany wykonywać. Natomiast jeśli tam czegoś nie ma, to nie ma żadnego obowiązku tego robić. Prezes ZNP podkreślił również, że protest włoski jest bezterminowy.

 

ZOBACZ TAKŻE:STRAJK nauczycieli po wyborach! „Jeśli PiS przegra, to odwołają”

 

źródła: wiadomości.onet.pl, foto pixabay.com

Komentarze