KSIĄDZ : „Wykorzystwaliśmy ślepego chłopca, było nas DZIESIĘCIU! Bóg mi wybaczy”

Szokujące wyznanie księdza na łożu śmierci: „Gwałciliśmy głuche dzieci, bo nie mogły się poskarżyć. Jednemu prawie wyrwałem prącie”.

„Było nas co najmniej dziesięciu, wybieraliśmy te bezbronne, najdelikatniejsze, te które nie potrafiły się bronić i nie rozumiały tego co im robiliśmy” – takimi słowami włoski ksiądz z ośrodka dla biednych dzieci w Weronie opowiadał na łożu śmierci o wykorzystywaniu seksualnym dzieci. Wideo szokuje – duchowny mówi o wszystkim z uśmiechem na ustach, ponieważ jak twierdzi „miłosierny Bóg wybaczy mu wszystkie grzechy”. Kościół katolicki wiele lat twierdził, że prowadził śledztwo w sprawie molestowania dzieci w ośrodku w Weronie. Niestety rzekome śledztwo nigdy się nie zakończyło, upośledzone dzieci były wielokrotnie wykorzystywane przez pedofilów w sutannach. Wideo dla ludzi o mocnych nerwach…

Opowieść duchownego szokuje, zwłaszcza patrząc na nieschodzący z twarzy uśmiech i wspominanie historii gwałtów jak historii ze szkolnych wycieczek. Wideo później.

W 2009 roku włoskim Kościołem wstrząsnął skandal. Ponad 60 byłych podopiecznych ośrodka dla głuchoniemych dzieci w Weronie oskarżyło duchownych o wykorzystywanie seksualne. Wielu z oprawców już nie żyje bądź jak bohater filmu jest na łożu śmierci. Innych przeniesiono za granicę. 

Jeden z księży pedofilów stwierdził, że to jego nałóg tak, jak inni … palą papierosy.

Oskarżono księży pracujących w osiedlu od lat 50. do 80. XX wieku.

w Instytucie im. Antonia Provolo w Weronie dla głuchoniemych i niesłyszących dzieci z ubogich rodzin, gdzie mogły zdobyć podstawową edukację rozegrał się prawdziwy dramat. Wybierali dzieci, które nie potrafiły się dobrze porozumieć ze swoimi rodzicami – mówiła ofiara w dokumencie nt. pedofilii we włoskim  pt. „Milczenie w imię Boga”

Widziałem wszystko, to była tortura. Kiedy molestowali mnie po raz pierwszy, miałem 6-7 lat. Kazali mi zdjąć spodnie od piżamy, dotykali mnie i zgwałcili – mówiła ofiara. Film tak jak dzieło Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” wstrząsnął opinią publiczną.

Komentarze