III Wojna Światowa – Turcja oficjalnie…

III Wojna Światowa?! Gorąco w Syrii!

Wiadomość o planach wojennych Turcji zostały oficjalnie potwierdzone przez Biały Dom. Wojska Stanów Zjednoczonych wycofują się z obszaru zagrożonego wojną. Donald Trump przeprowadził rozmowę z prezydentem Turcji. Przedwczoraj głowy obu państw rozmawiały przez telefon. Następnie Biały Dom wydał oficjalne oświadczenie.Turcja chce przeprowadzić działania wojenne na terytorium Syrii.

-Turcja wkrótce przystąpi do swojej od dawna planowanej operacji na północy Syrii. Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych nie będą wspierać tej operacji ani nie będą w żaden sposób w nią zaangażowane. Nie będą też, w związku ze zwycięstwem nad „kalifatem” ISIS , znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie tych terenów – możemy przeczytać w oświadczeniu Białego Domu. Teraz okazało się, że Turcja już oficjalnie…

Turcja ma przejąć pojmanych dżihadystów ISIS. Biały Dom zaznaczył, że strona turecka będzie odpowiadała za wszystkich schwytanych bojowników Państwa Islamskiego w ciągu minionych dwóch lat.

-Rząd USA naciskał na Francję, Niemcy i inne europejskie kraje, z których pochodzi wielu bojowników ISIS. Państwa miały zabrać ich z powrotem, ale one odmówiły. USA nie będzie ich przetrzymywać, bo mogłoby to trwać latami i być bardzo kosztowne dla amerykańskiego podatnika – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Biały Dom.

W sierpniu br. Stany Zjednoczone i Turcją porozumiały się w sprawie utworzenie strefy bezpieczeństwa we wschodniej Syrii. Decyzję podyktowano faktem, że wcześniej teren kontrolowało Państwo Islamskie. W listopadzie ma dojść do spotkania prezydentów USA i Turcji. 

Komentarze