Janusz Korwin Mikke : „Ubezpieczenie OC główną przyczyną wypadków”

Temat niepełnosprawnych co jakiś czas rozgrzewa społeczeństwo. Janusz Korwin Mikke przypomina o swoich poglądach. Dziś prezentujemy jedną z najgłośniejszych spraw z udziałem polityka.

Coraz więcej ludzi mnie popiera, reszta chyba nie umie czytać ze zrozumieniem. Cała cywilizacja leży w gruzach, czego przykładem są m.in. inwalidzi na arenach – mówił Janusz Korwin-Mikke w 2012 roku na antenie TVP w programie „Tomasz Lis na żywo”.

– Dzieci chore umysłowo do szkół wprowadza się celowo, aby obniżyć poziom edukacji. Nie może być tak, że my godzimy się na bredzenie idioty. Posyłanie idioty do szkoły to jest katorga dla tego debila. – mówił z kolei w 2016 roku.

Przypomnijmy w 2012 roku Korwin Mikke sprzeciwiał się organizowaniu ze środków publicznych paraolimpiady. Twierdził także, że „”Główną przyczyną wypadków drogowych jest obecnie ubezpieczenie od OC – bo ubezpieczeni kierowcy mniej boją się wypadku. Podobnie pokazywanie, że los inwalidy nie jest taki straszny musi przynieść wzrost liczby wypadków, bo ludzie (podświadomie!) mniej będą bali się kalectwa!” – pisał na bloku Korwin Mikke.

https://youtu.be/iJuLPnX_FnA

Komentarze