Kaczyński dopiął swego! Loty Donalda Tuska będą oficjalnie…

Nie milkną echa afery samolotowej! Po dymisji Marka Kuchcińskiego na celowniku pojawia się Donald Tusk.

Jarosław Kaczyński dopina swego i już wiemy, że m.in. Donald Tusk oraz Ewa Kopacz zostaną rozliczeni za swoje przeloty pełniąc funkcję premiera kraju. Ponadto mówi się o rozliczeniu Bogdana Borusewicza, który miał latać wyprowadzać psa. 

– Mam nadzieję, że dzisiaj wieczorem uda się nam opublikować już pełną listę lotów premier Szydło. W kolejnych dniach myślę, że opublikujemy również – ze względu na to zainteresowanie – listę lotów premier Kopacz i premiera Tuska – powiedział w programie pierwszym polskiego radia minister Michał Dworczyk.

To jednak dopiero początek, jak się okazuje Donald Tusk…

Być może zostanie wezwany do uregulowania należności za przeloty z osobami ze swojej rodziny, czy innymi politykami. Loty najważniejszych polityków nie schodzą z pierwszych stron gazet, a szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapowiada szerokie publikacje. Z kolei zmiany w ustawie mogą pociągnąć osoby nadużywające rządowych maszyn do odpowiedzialności.

– Parlamentarzyści PO chcą – mam wrażenie – wykorzystać sprawę lotów jako rodzaj paliwa politycznego, wzbudzić tym emocje wśród wyborców. Wydaje mi się, tak interpretuję tę postawę jako brak pozytywnej propozycji programowej. Wolałbym, żebyśmy w czasie kampanii wyborczej rozmawiali o konkretnych programach gospodarczych, społecznych, wszelkich innych, ale chyba w tej dziedzinie parlamentarzyści PO zbyt wiele do zaprezentowania nie mają – dodał minister Michał Dworczyk.

Komentarze