Kamil DURCZOK przerywa MILCZENIE! Skomentował…

durczok

Kamil Durczok opublikował na swoim Facebooku oficjalne oświadczenie.

„Dotąd milczałem. Nie komentowałem ani decyzji Sądu I instancji, ani informacji wyciekających z Prokuratury. (…) Dziękuję znajomym i nieznajomym, którzy nie stracili wiary we mnie. Dajecie mi mnóstwo siły” – pisze Kamil Durczok

ZOBACZ TAKŻE: MAKABRYCZNE ODKRYCIE policjantów! W zamrażarce znaleźli…

Prokuratura domagała się aresztowania Durczoka na trzy miesiące. Powodem jest sfałszowanie weksla, który był zabezpieczeniem kupna domu. Z ustaleń śledczych wynika, że kiedy Kamil Durczok przestał spłacać raty za dom, bank zwrócił się o wykup weksla do jego byłej żony. Okazało się, że podpis kobiety został podrobiony i nie była obecna przy jego sporządzeniu.   Prokuratura argumentowała to m.in. grożącą mu wysoką karą – nawet 25 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy Katowice-Wschód nie uwzględnił tego wniosku. Wskazał m.in., że zagrożenie wysoką karą nie jest wystarczające do przyjęcia i że aresztowanie jest konieczne.

W czwartek sąd ostatecznie zadecyduje czy dziennikarz zostanie aresztowany. Kamil Durczok cała sprawę skomentował po raz pierwszy na swoim proflu na Facebooku. Do tej pory nie odnosił się w żaden sposób do tej sytuacji. Dziennikarz wypowiedział się także na temat „wolnych sądów”

„Dlatego pojęcie „wolnych sądów” jest dla mnie tak ważne i ma tak ogromne znaczenie, choć wielu ludzi uważa je za nieistotne. Pewnie nigdy nie stanęli oni w obliczu takiej sytuacji, w jakiej ja się znalazłem. I oby nie stanęli. Gdyby jednak było inaczej, życzę im, by Sąd był w ich przypadku tak dociekliwy i sumienny, jak w moim.”

Całe oświadczenie możecie przeczytać poniżej:

Drodzy,przede mną jeden z przełomowych momentów w moim życiu. W środę Sąd Okręgowy w Katowicach zdecyduje, czy…

Gepostet von Kamil Durczok am Dienstag, 17. Dezember 2019

Komentarze