Kiedy zmiana czasu 2019? Zegarki przestawimy już w TĘ…

zmiana

Już za kilka dni przejdziemy z czasu letniego na standardowy. Nastąpi to w nocy z soboty na niedzielę, 27 października. Przestawimy wtedy nasze zegarki z 3 na 2. Dzięki temu będziemy spać o godzinę dłużej.

Zmiana na pewno cieszy tych wszystkich, którzy nie muszą pracować w weekend. Więcej zmartwień mają pracownicy pełniący nocne dyżury z soboty na niedzielę, ponieważ zostaną w pracy godzinę dłużej. Na pocieszenie zostaje fakt, że zgodnie z kodeksem pracy, pracodawca musi zapłacić nam za tę godzinę, bądź pozwolić pracować o godzinę krócej w wybranym dniu następnego tygodnia. Warto pamiętać, że czas standardowy będzie obowiązywał od końca października br. do końca marca przyszłego roku. Wiąże się to również z tym, że musimy dostosować się do nieco innego trybu funkcjonowania.

 

 

 

Wszystko na to wskazuje, że będzie to prawdopodobnie jedna z ostatnich zmian czasu z letniego na zimowy. Wiążę się to z decyzją tych krajów należących do UE, które podjęły decyzję o ostatecznym zniesieniu zmiany czasu. Dojdzie do niej w 2021 roku i będzie ona zależeć od tego przy jakim czasie dany kraj chce pozostać. Jeżeli przy letnim, to kraje, które taką zmianę preferują po raz ostatni przestawią zegary w marcu 2021 roku. Natomiast te, które opowiedziały się za zimowym uczynią to w październiku, niemal za równe dwa lata.

 

ZOBACZ TAKŻE:ZMIANA czasu z letniego na zimowy! Zegarki trzeba przestawić już w…

 

źródła: money.pl, foto pixabay.com

 

 

 

Komentarze